• 000000000
    1111111111111
  • -01
    +01


محافظ و تایمر هواکش
مواقع بسیار زیادی برای همه ما پیش آمده است که هواکش سرویس بهداشتی را روشن کرده و پس از مدتی فراموش کرده ایم که آنرا خاموش نماییم، تایمر فن اینجا لزوم پیدا میکند و از این به بعد میتوان با خیالی آسوده زمانی را که نیاز داریم هواکش روشن باشد انتخاب میکنیم و پس از طی زمان فوق، هواکش خواموش خواهد شد. مواردی زیادی مشاهده شده است که پس از روشن کردن هواکش و فراموشی خاموش کردن، افراد از محل خارج شده و هواکش بدلیل کارکرد زیاد و آسیب های احتمالی سوخته است و باعث آتشسوزی گردیده است. استفاده از تایمر فن بعلاوه بر به ارمغان آوردن امنیت و آسودگی خاطر، هزینه مصرف برق را هم به خاطر کنترل زمانی، کم خواهد کرد.

دستگاه فوق به محافظ ولتاژ هم مجهز میباشد، که در صورت بروز نوسانات برق، هواکش را در برابر آنها محافظت خواهد کرد و بلافاصله هواکش خاموش خواهد شد، امکان فوق از طریق تنظیمات قابلیت خاموش شدن را دارد.

خاصیت منحصر بفرد تایمر فن با محافظت کارکرد صحیح هواکش به نقطه اوج خود میرسد، الگوریتم فوق به دستگاه قابلیت آن را خواهد داد که در صورت خرابی فن، که بر اثر کثیفی محور ویا فشار آمدر به هواکش، که باعث خروج از محدوده نرمال هواکش میشود را بصورت سریع تشخیص داده و قبل از سوختن هواکش، آن را از سرویس خارج خواهد کرد.
حساسیت امکان فوق از طریق تنظیمات آن قابلیت تنظیم را دادا میباشد ویا میتوان قابلیت فوق را خاموش کرد.  • تایمر فن و هواکش از 3دقیقه الی 2 ساعت
  • صرفه جویی در مصرف برق در هنگام فراموشی از خاموش کردن هواکش
  • محافظت فن از افت ولتاژ و نوسانات برق
  • محافظت از سوختن هواکش بر اثر کثیفی آن در محیط های چرب و پر از گرد و غبار
  • جلوگیری از آتش سوزی بر اثر سوختن سیم پیچ
 
 

 

راهنما

روشن کردن:

با هر بار فشار دادن شستی یک چراغ روشن شده که نمایانگر دقیقه تنظیمی می­باشد. چراغ های ثابت نشانگر زمان باقیمانده و چراغ های چشمک زن نشانگر زمان گذشته و مدت زمان تنظیمی اولیه خواهد بود.

 

خاموش کردن:

با نگه داشتن شستی در مدت محدود تایمر خاموش خواهد شد.


خطاها

ولتاژ بالا: سه چراغ بالا چشمک زن می­ شوند.

ولتاژ پایین: سه چراغ پایین چشمک زن خواهد شد.

قطع بر اثر خرابی: تمامی چراغ ها چشمک زن خواهند شد.


تنظیمات دستگاه 

1- نگه داشتن شستی بمدت 10 ثانیه

سه چراغ بالا و سه چراغ پایین بطور چشمک ­زن تغییر حالت میدهند.


دو چراغ وسط حالت روشن و یا خاموش بودن قابلیت محافظ ولتاژ را نشان خواهند داد، با هر بار زدن شستی میتوانید حالت روشن یا خاموش بودن محافظ ولتاژ را تغییر دهید.2- پس از 10 ثانیه فشار ندادن شستی، تغییرات ذخیره و به مرحله بعد وارد خواهید شد.


در حالت فوق میزان حساسیت دستگاه را در برابر خرابی فن تعریف میکنیم. بطوریکه هرچقدر چراغ بیشتری روشن کنیم حساسیت بالا تر می رود. یک چراغ حساسیت کم و اگر تمام چراغ ها را روشن کنیم، حساسیت به حداکثر مقدار می­رسد، در این حالت دستگاه حتی به تغییرات کم فن عکس­العمل نشان داده و فن را خاموش نخواهد کرد. پیشنهاد میگردد حساسیت را روی مقدار 50%(چهار چراغ) قرار دهید.

غیر فعال کردن محافظ خرابی:

در صورت نیاز به غیر فعال کردن محافظت فوق، حساسیت را به حداکثر رسانده و سپس حالت بعدی که بصورت فوق می باشد انتخاب میگردد.


پس از حدود 10 ثانیه تغییرات ذخیره گردیده و دستگاه عملیات اندازه­گیری مقادیر فن را انجام خواهد داد که حدود یک دقیقه بطول می انجامد.حال دستگاه آماده بهره­برداری و محافظت از فن میباشد.


ولتاژ ورودی: 160-250V~

آمپر خروجی: 0.2A

توان خروجی: 50VA

منبع:

http://www.iranbase.ir/products/PF01.html

theme