• 000000000
    1111111111111
  • -01
    +01


سقوط هواپیمای نظامی آمریکا در ایالت جرجیا پنج کشته در پی داشت


این هواپیما متعلق به رسته ۱۵۶ گارد ملی آمریکا در پورتوریکو بوده است

یک هواپیمای نظامی سی- ۱۳۰ ارتش آمریکا روز چهارشنبه در یک اتوبان پر رفت‌و‌آمد در نزدیکی فرودگاه جرجیا سقوط کرد و پنج نیروی گارد ملی که از پورتوریکو بودند، کشته شدند.

جف بیزور، سخنگوی شاخه هوایی رسته ۱۵۶ گارد ملی آمریکا کشته شدن پنج تن را تایید کرده ولی به آمار کامل سرنشینان این هواپیما، اشاره‌ای نکرده است.

این حادثه ۱۱:‌۳۰ به وقت محلی روی داد اما هنوز هیچ خبری رسمی در مورد علت سقوط هواپیما منتشر نشده است.

نیروی هوایی آمریکا گفته این هواپیما متعلق به رسته ۱۵۶ گارد ملی آمریکا در پورتوریکو بوده است. پل دالن، سخنگوی نیروهای گارد ملی آمریکا در پورتوریکو گفته تمامی سرنشینان هواپیما، گارد ملی اهل پورتوریکو بودند که عازم انجام ماموریتی درون خاک آمریکا بودند.

او افزوده طی گزارش‌های اولیه، این هواپیما بین پنج تا ۹ سرنشین داشته و مقصد آن آریزونا بوده است. جزییات بیشتری در مورد ماموریت این گروه منتشر نشده است.

ریکاردو روزلو، فرماندار پورتوریکو در پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر از ابراز این حادثه ابراز تاسف کرده و به خانواده قربانیان پیام تسلیت فرستاده است.

گزارش شده این هواپیمای نظامی در اتوبان ۲۱ و نزدیکی یک مایلی فرودگاه جرجیا سقوط کرده است. یک مقام پلیس محلی گفته «این معجزه است که هواپیما به هیچ خودرویی در اتوبان برخورد نکرده است.»‌

به استناد گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس؛ ک.ت/س.ن
theme